23 серпня - День Державного прапора України

2020-08-19

1

1 Національні символи в усіх народів і в усі часи були відображенням високого духу нації, його своєрідним генетичним кодом. А прагнення людини дізнатись про історію своєї держави, про витоки її формування завжди було ознакою високодуховної та патріотичної особистості. Сьогодні ми присвятимо символу України, за яким її впізнає весь світ. Це - Державний прапор України, його минулому і сьогоденню. У ст.20 Конституції України записано: "Державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України і Державний гімн України. Державний прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів..."

1Прапор Незалежної України має давню історію. За часів України-Русі на стягах зображували небесні світила, хрести, княжі знаки - тризуби, двозуби. Головні стяги у ХVIIст. були червоно-малинові із зображенням архістратига Михаїла, а також герба гетьмана. Свої прапори мали полки, сотні, курені. Козаки мали корогви: жовті, сині, зелені. Синьо-жовті поєднання в прапорі отримали, як кольори українського народу в ХIХ- на початку ХХст.

1 У період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки і затвердила жовто-блакитний прапор її символом. За часів радянської влади в УРСР жовто-блакитна символіка українського прапора (як і тризуб) була заборонена, а будь-які її прояви та відображення переслідувалися владою.

1 24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. 28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла постанову "Про Державний прапор України". Ним став саме синьо-жовтий стяг.

1 Наша бібліотека з нагоди державних свят країни представила ілюстративну книжкову виставку: "Ти прекрасна Україно, нашого народу дім". На ній представлена література про нашу державу та її історія. Для відвідувачів бібліотеки також цікавим є "Мудрий соняшник", який розміщенний у фойє бібліотеки. Кожен має змогу перевірити свої знання щодо традицій українського народу, звичаї, символи нашої держави. Соняшник має в собі безліч незакінчених приказок та прислів'я. Знати і пам'ятати потрібно тому, що ми з вами живемо в Україні. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.

1

1

Кiлькiсть переглядiв: 162

Коментарi