Шкільна бібліотека ЗОШ №5 м. Володимира-Волинського

2020-09-29

1

Шкільна бібліотека – підрозділ мережі освітянських бібліотек, педагогічне середовище, що має свою історію, яка пов’язана з історією школи, бо відчинила свої двері для користувачів 1 вересня 1985 року. Фонд підручників та фонд художньої літератури був невеликий і сформувався на базі шкільних бібліотек міста, які поділилися своїми підручниками і художніми книгами. Це були школи №4, №3, вечірня школа. 1

Завідувачем бібліотеки була призначена Лавришин Людмила Іванівна, котра, як і частина вчителів, прийшла працювати з середньої школи №4, маючи на той час чималий досвід роботи. За освітою вона бібліотекар – бібліограф, закінчила Луцьке культурно – освітнє училище, а пізніше Харківський інститут культури. Людмила Іванівна і нині працює в бібліотеці, яка вже святкує своє 25- річчя. Протягом цих років з завідувачем працювали бібліотекарі: Савицька Ганна Сергіївна, Микитенко Віктор Михайлович, Адамчук Мирослава Святославівна.

У той час бібліотека займала одну кімнату, яка була і абонементом, і читальним залом, і книгосховищем, а підручники зберігалися в окремому приміщенні.

У 2000 році приміщення бібліотеки розширилось і зайняло дві кімнати. Є великий читальний зал з абонементом і книгосховищем окремо. Згодом зробили ремонт і закупили сучасні меблі для читального залу.

Фонд бібліотеки універсальний, складає 34481 екземплярів: художньої і методичної, довідкової літератури – 18503, підручників -15978.

Надходження нових книг і журналів є однією з важливих умов формування якісного фонду бібліотеки, який поповнюється за рахунок доброчинних акцій «Подаруй бібліотеці гарну книжку», за рахунок батьківських коштів, за кошти школи.

1

Свою інформаційну діяльність бібліотека здійснює за допомогою різних форм і методів роботи: виставок, тематичних поличок, викладок літератури, інформаційних хвилинок, вікторин, огляду літератури, стіннівок тощо.

Традиційними стали «Посвята в читачі», «Літературне кафе», «Тижні дитячої книги», «Живи,книго!», «Найкращий читач», бібліотечні уроки, аналізи читання та інше.

1

Із 2000 року започатковано бібліотекою нову форму роботи - «Літературне кафе», де проводяться зустрічі з волинськими поетами, з юними талантами школи, відзначаються ювілейні дати , письменників. Перше засідання відбулося з учнями 11-А класу та вчителем зарубіжної літератури Івасюк Н.Д. «У Бальзака на каві». Відбулися зустрічі з волинськими поетами: Анатолієм Махонюком, Надією Гись, Людмилою Патлашинською, Марією Зарубко, Марією Литовчук, юними поетами школи.

1

Учні 7-х і 6-х класів беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України». Перші місця в міському конкурсі вибороли Ковальчук Тарас, Динько Іван, другі - Зангірова Анна, Омелянюк Дмитро, Гонтарук Оленка.

На базі бібліотеки проводилися методоб’єднання шкільних бібліотекарів міста, де були проведені заходи: літературне кафе «Про поезію і музику», «Посвята в читачі» з класоводом Полотнянко Л.Й., літературна година «Вічна таїна кохання» до ювілею І.Франка з вчителем української мови Губарик І.М., «Книга і комп’ютер» з класним керівником Матишейко Т.М. Бібліотека активно співпрацює з вчителями школи, класоводами Полотнянко Л.Й., Кусик В.П., Козік В.С., Чайко О.А., Гнатюк С.П., Назар Є.О., класними керівниками Губарик І.М., Матишейко Т.М., Костюк І Р., Давиденко С.Ф., Квасною Г.М. та вчителями- предметниками Савюк О.Є., Литовчук М.С.

Шкільна бібліотека не стоїть осторонь загальношкільних заходів: підготовки в проведенні педрад, предметних тижнів, народних свят, лінійок.

У бібліотеку приходять учні, вчителі. І той , хто прийшов до бібліотеки, має можливість вибрати книгу за запитом чи інтересом, отримати корисну інформацію, переглянути пресу або задовільнити потрібний запит з інтернету.

Згадуються слова Д.Чередниченка: «Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці». Будуть діти і завжди будуть шкільні бібліотеки, історія яких ,можливо, тільки починається.

1

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi