Зима прийшла до бібліотеки

2020-12-17

1

Все людство мріє, що з боєм курантів злий високосний Щур 2020 року забереться геть і Білий Бик на своїх сріблястих рогах принесе гармонію, щастя і добробут.

До найголовнішої ночі в році залишилося зовсім небагато часу. Зустріти Новий рік радісно і незвично хочеться кожному з нас. Адже це чарівне свято, який на один день повертає нас в дитинство. Дарує надію на те, що найзаповітніше бажання обов’язково збудеться. Саме тому, варто підготуватися і зустріти Новий 2021 рік по-особливому.

Українці до свят прикрашають свої помешкання яскравими прикрасами, оздоблюють красуню ялинку. Не виключенням стала і наша міська бібліотека для дорослих, працівники бібліотеки виготовили власноруч подарунки і прикрасили свою ялинку, яка зустрічає усіх, як повноправна господиня. А принесла, ледь живе, хвойне деревце, наша берегиня чистоти Галина Євгенівна. За її словами, ялиночка росла біля самої дороги, за декілька метрів від лісу. Чотирнадцять років поспіль, перед кожними новорічними святами, зрошували її крейдою, щоб ніхто не насмілився знищити. Ось, яка стала наша красуня!

Працівники міської бібліотеки для дорослих створили для всіх відвідувачів атмосферу свята, надали книгозбірні зимового позитиву. На дорослих і дітей чекають казкові герої, фотозони, подарунки.

Що робити довгими, зимовими вечорами. Звичайно , читати. Зима – час тиші. У переддень новорічних свят відвідувачі переглядають і мають змогу вибрати для душі книги з виставки «Теплі історії холодної зими», яка розміщена у фойє бібліотеки.

Працівники організували виставку-інсталяцію «Магія зимових свят». Немає надворі снігу? А у нас є все - від сніжинок до сніговика. Олень і сніговик радо зустрічає усіх! А срібляста красуня прикрашена старовинними іграшками. Вона стала достойною окрасою бібліотеки.

Детальніше познайомитися з символами українства, традиціями, звичаями, колядками, щедрівками користувачам допоможе підбірка літератури. Новорічні свята наближаються й першим їх вісником є день святого Миколая. У ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай у супроводі ангелів ходить від хати до хати і дарує дітям, а також дорослим подарунки. Для самих найменьших читачів чекає виставка-заохочення "Розкажу Миколаю про що я читаю", на якій представлені колядки, щедрівки, казки, оповідання, вірші про зиму та її героїв.

Різдвяний вінок – особливий елемент новорічного інтер'єру, що був запозичений із Західної Європи. Це не лише прикраса, а й оберіг. Якщо повісити вінок на двері, то він обов'язково захистить Тебе і родину від усіляких бід та негараздів, принесе щастя і достаток. А чи знаєте Ви, що цю традицію започаткував у ХІХ столітті вчитель богослов'я Йоган Хінріх Віхерн? Він змайстрував різдвяний вінок із дерев'яного колеса. За допомогою цього віночка відраховували дні, що залишилися до Різдва. Тепер різдвяний вінок – гарна прикраса для новорічного інтер'єру. Чудово прикрашають бібліотеку рідзвяні обереги, зроблені нашими руками.

Читачі поважного віку начебто поринуть у 60, 70, 80 роки минулого століття. Про це їм нагадають новорічні листівки, гірлянда, іграшки тих часів.

Усіх, хто скучив за справжньою зимою, пухнастими сніжинками, запрошуємо до нас. Жар-птиця несе на своєму хвості безліч сніжинок (до речі вирізували учні школи з вадами слуху), а хто не бачив давно снігурів?, засніжену сосну з синичками, янгола, який летить над кожною домівкою і дивиться чи у вас все добре?, молодий, білий бичок, відстукує копитцями і нетерпляче чекає тієї ночі, щоб бути з нами цілий рік. Це все ви побачите на наших вікнах.

Завітайте до міської бібліотеки, наберіться позитивного зимового настрою та натхнення. Намилувавшись новорічними прикрасами, зробіть для своєї колекції нове зимове селфі та підберіть комплект книжок для святкового читання!

Будьте здорові та щасливі у Новому році!

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

11111

Кiлькiсть переглядiв: 203

Коментарi