Перше знайомство з бібліотекою

2021-06-07

1

До бібліотеки завітали першокласники НВК №5 разом з класним керівником Наталією Олександрівною. Сьогодні відбулося знайомство з міською бібліотекою для дорослих, її відділами, правилами та обов'язками користування бібліотекою. Діти уважно слухали казку про книги, про бережливе ставлення до них. Діти вперше почули про абонемент і читальний зал та їхнє призначення. Спробували відгадати загадки, які були присвячені книзі. Взнали про походження слова - бібліотека, та який довгий шлях проходить книга, перед тим, як потрапити до рук читача.

Першокласники зрозуміли призначення систематичного та алфавітного каталогів. Діти самостійно шукали каталожну картку з потрібним автором. Весело пройшло знайомство з енциклопедіями, словниками та довідниками. Учні вже були обізнані з орфографією і це велика заслуга класного керівника. Були здивовані, що кожна книга має свою адресу.

Ознайомилися з карткою, який має назву - формуляр, також з паспортом книги та листком повернення. Взнали, що в бібліотеці працюють бібліотекарі, а вони є нашими майбутніми читачами. Уважно слухали про те, як потрібно діяти, якщо книга пропала, або її "почитали" домашні тваринки. І таке неприємне слово , як "боржник" - не назавжди. З кожної неприємної ситуації, є не один вихід, а три.

А найбільше дітей зацікавила кімната з старовинними побутовими речами. Учні побачили, як прасували рубликом та качалкою. Ознайомилися з гребінкою, глечиками, макітрою, колискою з лози, праскою металевою та ін. експонатами.

Учні були активні та допитливі, тому зустріч пройшла пізнавальною і веселою.

Чекаємо інші класи з різних учбових закладів.

111

Кiлькiсть переглядiв: 68

Коментарi