ГЕНРІХ МАНН "УЧИТЕЛЬ ГНУС"

2021-11-14

1

Про що йдеться у відомих творах? Чому вони мають значення у світовій літературі? Що такого класного у ВИДАТНИХ ПИСЬМЕННИКАХ? Щоб дати відповіді на ці питання, продовжуємо "МАНДРУВАТИ СВІТОМ КНИЖОК" і знайомитись з авторами-класиками.

ГЕНРІХ МАНН (1871–1950), НІМЕЦЬКИЙ ПИСЬМЕННИК

Генріх Манн народився в старовинній бюргерській сім'ї. Його батько в 1877 році був обраний сенатором Любека з фінансів і господарства. Після Генріха в сім'ї народилося ще четверо дітей — Томас, Юлія, Карла і Віктор. Мабуть, не багато родин за всю історію людства можуть похвалитися тим, що за життя двох поколінь вони дали світові аж п'ять письменників і серед них двох таких всесвітньовідомих, як брати Генріх і Томас Манни. В родині Маннів художній хист був притаманний майже всім її членам, навіть тим, хто за юнацьких років обрав шлях, далекий від мистецтва, як, наприклад, Віктор Манн, молодший з братів, учений-агроном, що написав цікаву історію своєї обдарованої родини.

Життєвий і творчий шлях Генріха Манна не був легким і простим, були на ньому свої труднощі, зупинки, шукання і помилки.

Видатний письменник Фейхтвангер напише: «Серед видатних німецьких письменників, які в своїх книжках не лише зображували нашу добу, але й змінювали її, - він найбільший».

За перші десять років нового століття Манн написав ще шість романів. Це трилогія «Богині, або Три романи герцогині Ассі» - «Діана», Мінерва», «Венера» (1903), «Вчитель Гнус, або Кінець одного тирана» (1905), «Імперія» (1909), «Маленьке місто», "Країна кисельних берегів"аво відзначити, що вперше роман було видано 1915 року в Росії, причому перекладено його було просто з рукопису.

«Вірнопідданий» - перша частина трилогії «Імперія», були створені в 1917-1925 рр. Але це водночас і цілком завершений, самостійний роман, до того ж, безумовно, найкращий у трилогії, а можливо, і найкраща книга Генріха Манна взагалі.

Він стає автором не лише таких широко відомих творів, як «Бідні», «Голова», історичної дилогії про короля Генріха IV («Молоді роки короля Генріха IV» та «Літа зрілості короля Генріха IV»), але й великої кількості гостро публіцистичних статей, новел та книг, спрямованих проти війни і фашизму, на захист демократії, миру, людини.

Генріх МАН, роман:

"УЧИТЕЛЬ ГНУС, АБО КІНЕЦЬ ОДНОГО ТИРАНА"

Головний персонаж - учитель Раат, який так погано ставиться до своїх учнів, що вони називали його учитель Гнус. З думкою надавати прочуханів деяким учням Раат потрапляє до трактиру "Блакитний ангел". Там він зустрічаєтих учнів, яких шукав і ось у нього з'являється ще одна причина, щоб їх покарати. Вони немов би дивляться розпусний виступ якоїсь Рози Фрьоліх!

Але тоді старий розгніваний Раат і сам потрапляє під чари молодої й вродливої співачки. Він дарує їй квіти, запрошує на вечерю, дає дівчині гроші на оплату квартири. Усі насміхаються з Раата. Кінець кінцем його звільняють з роботи.

Чоловік одружується з Розою і стає марнотратним анархістом: власником борделю й казино, до того ж іще й сутенером. Закінчується тим, що Розу з Раатом саджають до в'язниці.

Подвійна мораль, буржуазний тиск, подавлені бажання - усе в одній книжці!

Кiлькiсть переглядiв: 94

Коментарi