Виробнича практика - початок професійного життя

2022-02-08

1

У міській бібліотеці для дорослих проходять практику студенти педагогічного коледжу ім. Агатангела Кримського: Богдан Яна та Малиш Діана. Виробнича практика є невід’ємним складником, що має на меті набуття студентами професійних умінь та навичок. Практика дає можливість студентам виконувати обов’язки фахівця на робочому місці , усвідомити особливості ведення ділових паперів та бібліотечного процесу, ознайомитися з обслуговуванням користувачів, записом до бібліотеки, потребами людей. Як бібліотекар може швидко задовільнити прохання читача? Що можна порадити читати?, беручи до уваги те, що смаки у всіх різні.

Виробнича практика – це та практика, яка дає змогу зрозуміти, чи правильно ти обрала професію.

Кожного дня студенти отримують неоціненний досвід, ближче знайомляться із діяльністю бібліотекаря, діловода. Дізнаються багато нового і цікавого. Після проходження практики вкотре переконуються, що професія педагога, діловодв чи бібліотекаря – це покликання, майбутня професія, стан душі.

Під час проходження практики закладаються основи практичної діяльності, практичних вмінь, навичок і професійних якостей майбутнього фахівця.

В перший день візиту у бібліотеку студенти ознайомились з нашим типовим приміщенням, була проведена екскурсія, ознайомились з юнацьким та дорослим абонементом, матеріально - технічною базою. Діані та Яні цікаво було слухати, який порядок розташування формулярів на двох відділах.

Наступним кроком було обслуговування читачів, відмітки про здані книги, допомога у виборі літератури і запис їх у документ користувача. Після цього студенти відчули себе повноправними бібліотекарями і почуваються впевненими щодня. Ретельно обдумують кожен пункт при заповненні формуляра і щодня з досвіду бібліотекарів працюють разом з нами.

Найважливішим етапом було ознайомлення з книжковим фондом. В якому порядку розташований книжковий фонд? За якою класифікацією розміщені книги художні, науково-популярні? Студенти дізнаються про обов'язки та права користувачів. Вони самостійно створили презентації про те, як залучити дитину до читання та бібліотеки і до 210 річниці від дня народження Євгена Павловича Гребінки (1812-1848), українського письменника, славетного байкаря.

Слідуючим етапом стали ознайомлення з картотеками і каталогами. Це вони розкривають зміст і структуру фондів. Надають користувачам інформацію про наявну літературу, а також дозволяють читачам, з найменшими витратами часу підібрати літературу з різних питань.

Студенти дізнаються, що за допомогою систематичного, алфавітного каталогу, краєзнавчої картотеки та персоналій бібліотека здійснює довідково-інформаційне обслуговування користувачів, виховує в них культуру читання, популяризує книги і надає будь-які знання.

Студентки - практиканти задоволені роботою у бібліотеці.

На сьогоднішній день практика триває, студенти працюють . Щодня дізнаються про всі функції бібліотечної справи.

11111

Кiлькiсть переглядiв: 140

Коментарi