ДО 151 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

2022-02-23

гн

«Хто вам сказав, що я слабка,

Що я корюся долі?

Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі»

З року в рік ми знову і знову по новому дивимось на життя Лесі Українки. Ось уже 151- річниця від дня народження великої письменниці. Своєю творчістю і перекладацькою діяльністю Лариса Косач вплела українську мову і культуру у загальний вінок людства. З цієї нагоди бібліотекарки міської бібліотеки для дорослих експонують виставку «У вінок шани Лесі Українки». На експозиції представлено твори письменниці різних видань, вірші, драми, збірки. Також з’явилося багато нових книг про поетесу, її твори на польській, англійській та українських мовах. Вона залишила прекрасні поеми, прозові твори, понад 270 віршів.

Ми пишаємось своїми володимирчанами, які із великим задоволенням читали поезію Лесі і вірші про неї - волинського поета Петра Гоця, Дмитра Павличка.

З нашими читачами ми провели вікторини, з метою розширити знання про життя і творчість поетеси. Ще більше відродити почуття патріотизму, який потрібен нам сьогодні, щоб не уподібнитися до Лицаря із драми Лесі Українки “Осіння казка”, котрий втомився боротьбою, розчарувався у всьому і згоден покірно існувати, бо “втомлений навіки”, а слідували заклику наполегливо добиватися світлої мети.
Хочеться мати, хоч частину тієї мужності й сильної любові до своєї Вітчизни, якими так переповнена була наша Леся Українка!

«Саме Леся Українка видала українцям паспорт, що ми – культурна нація, що ми – європейська нація», – наголосила Оксана Забужко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Своєю «шляхетною аристократичною лицарською українською жіночністю» Леся Українка заклала такі суспільні і культурні тренди, які у кожному русі знаходять нові форми для втілення.

Сама Леся Українка вклала у вуста Мавки із «Лісової пісні» таку думку про себе: «Ні! Я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає…»

Кiлькiсть переглядiв: 101

Коментарi