ОСНОВНИЙ ЗАКОН: ЗМІНЮЮЧИ КРАЇНУ, ЗМІНЮВАТИСЯ САМИМ

2022-06-26

1

26 років тому Верховна Рада після 23 годин безперервного засідання, незважаючи на значне протистояння в парламенті, народні депутати все ж таки дійшли згоди та ухвалили нову Конституцію української держави.

Попри усі труднощі, Основний закон, прийнятий 28 червня 1996 року, врахував майже весь найкращий теоретичний досвід країн та був визнаний світовою спільнотою.

Конституція єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України».

Конституція України увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується і вибудовується майбутнє українського народу.

У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях «Руської правди». Особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом. Потім були американська, польська та ін. Вона є одним з якорів української індентичності. Нині, цей документ є дороговказом, адже в ньому є багато положень, актуальних досі. Виклики для влади і для суспільства аналогічні тим, які були на початку 18 ст. Конституція Пилипа Орлика промовляє нам, що ворогом України споконвіку була і залишається московія, яка і сьогодні нападає, вбиває, принижує, обкрадає Україну і обмежує її права. Попри те, що цьому документу 312 років, він нас змушує замислитися, що тіж старі виклики нікуди не ділись

Колектив міської бібліотеки для дорослих пропонує до перегляду інформаційно – тематичну виставку: «Джерело наших прав та обов`язків », література представлена надасть можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу.

На виставці представлені книги: «Конституція України», «Гімн України», Л.Денисенко «Я і Конституція», «Історія держави і права України», «Мудрість прадавніх про право…», «Історія політичних і правових вчень», «Історія України: сучасне бачення», В.Малиновський «Державне управління», М. С. Грушевського, «Теорія суверенітету народу, нації та держави і права України», «Видатні особистості України» та ін. Також окремо висвітлена історія української конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до нині. Це Конституція Пилипа Орлика (1710 р.), Конституція УНР (1918 р.), Конституція УРСР 1978 р, та Конституція України, яка єднає ідею побудови демократичної незалежної України.

Виставка діє до кінця червня місяця цього року.

111

Кiлькiсть переглядiв: 106

Коментарi