ОСВЯЧЕНИМ ЯБЛУКОМ ТРЕБА ДІЛИТИСЯ. ПРИЙШОВ СПАС - ПІШЛО ЛІТО ВІД НАС

2022-08-16

ва

19 серпня християни відзначають свято

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

Цей день, який у народі називають яблучним Спасом - символ вияву слави Ісуса Христа, коли він преобразився (перевтілився) на горі Фавор перед своїми учнями. Усі євангелісти, крім Іоана Богослова, описують знакову подію із життя Ісуса Христа, яка є історією цього свята, каже протоієрей Назар Лозинський, благочинний храму Іоана Золотоустого УПЦ КП.

Незадовго до своєї жертовної смерті Господь узяв із собою учнів - Петра, Якова, та Іоана і вийшов для молитви на одну з гір. Спаситель молився, апостоли заснули. Їх розбудило яскраве світло. Ісус прямо на очах у здивованих людей змінився: обличчя його засяяло, одяг став білий, як сніг. До того ж явилися їм Мойсей та Ілля й вели розмови з Ісусом, вони представляли світ живих і світ мертвих. Як ми знаємо, пророк Мойсей, прожив 120 років, помер, а пророк Ілля був живим забраний на небо. Цим Господь показує, що володіє усім світом – земним і потойбічним. А оскільки земне тіло Ісуса змінилося, стало одухотворенним, то це показує нам, що і ми змінимось, коли настане час Його другого пришестя. Раптом з хмари почувся голос: «Це Син мій улюблений, у котрому моє благословення. Його слухайтеся». За якийсь час все зникло.

Цим Христос хотів показати, що Він насправді є Месія, який прийшов у світ для спасіння кожного.

Перше широке святкування Преображення відбулось вже у IVст. Тоді цариця Єлена збудувала на Фаворі храм на честь цієї події.

Прот. Назарій говорить, що у Старому Завіті є чітка постанова Божа, щодо перших плодів. Перші та найкращі плоди нового урожаю слід було принести до храму, у жертву Богу із вдячністю за його благословення. Тому, ми несемо у храм плоди для освячення., як знак того, що дякуємо Богові за врожай. Традиційно, це виноград, яблука, сливи, груші.

Саме головне, прот. Назарій наголосив, що багато наших людей не розуміють до кінця змісту традиції освячення фруктів, коли несуть все освячене додому. Лише невеличку частинку освячених фруктів слід нести додому, аби почастувати рідних. А решту треба роздати одразу ж після літургії біля храму іншим людям, вчитися пригощати, ділитися з ближніми та частувати одне одного цими дарами Божими.

Цього дня поминають померлих родичів. Це третій день протягом року, коли забуті покійники можуть вийти на землю. Боятися цієї події не треба, просто не забувати поминати померлих, згадувати їх добрим словом. Тоді, вони ніколи живих людей не турбуватимуть.

Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi