ЄДИНІ ТА НЕПЕРЕМОЖНІ - ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

2023-01-18

ук

104-ри роки Соборності України і 105-чя від часу проголошення Центральною Радою незалежності УНР стало приводом згадати про єдність і неподільність наших земель.

Першою на руїнах російської імперії постала Українська Народна Республіка. Пізніше, уже в листопаді 1918-го утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель в одну державу.

В Універсалі Директорії УНР цього ж дня і року писалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Русь) і Надніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина назалежна Українська Народна Республіка».

Комуністичний режим викреслював з історичної пам’яті факт проголошення та об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. Але її зберігали жителі Західної Європи та Америки, нагадує нам книга Михайлда Шкільняка «Україна у боротьбі за державніcть в 1917-1921рр.»

Ідея соборності України, наголошує Петро Сергієнко – автор історичних книг, стали ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху 1920-1950років. УПА боролася за створення Української самостійної соборної держави.

21 січня 1990 року в Україні понад мільйон людей, узявшись за руки створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Український «живий ланцюг» став однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі акцій боротьби за свободу. Ця традиція збереглася і сьогодні.

Нині Збройні сили України продовжують визвольну боротьбу не тільки за незалежність, а й соборність. І тому, тільки єдність пришвидшить перемогу над ордою.

Бібліотекарка Тетяна Гілевич

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi