МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДАРУВАННЯ КНИГ - 14 ЛЮТОГО

2023-02-14

саор В день дарування книжок - бібліотекар дорослого відділу подарувала активній читачці книгозбірні Анастасії Марчак книгу неперевершеного автора, кожен твір якого стає світовим бестселером.

«Є у мене товариші вірні – книжки добрії» М.Грушевський

14 лютого – день, в який дарують не тільки валентинки. У світі ще відзначають Міжнародний день дарування книг. Це свято бере початок із 2012 року. Ініціатором відзначення такого дня став син американки Еммі Бродмур – засновниці сайту дитячої книги в США. Хлопчик запитав у матері, чому немає такого дня, коли люди дарують один одному книги? Ось так і з’явився такий день.

Сьогодні книги є популярними , особливо українська книга. У кигарнях вони чомусь стали дуже дорогі. Вихід є. Виручить бібліотека. Нові книги видаються безкоштовно. З перших сторінок можна поринути у далеке плавання, побувати на морі, або читаючи Кідрука, подорожувати у різних країнах, поринути у справжнє кохання, можна радіти успіхами героїв, або пережити невдачі, поразки персонажів. Так, можна читати і електронні книги, але це зовсім не те.

Ось, уявіть, вам подарували книгу. Ви її відкрили… Вона ваша вірна супутниця в дорозі, вдома, скрізь супроводжує вас. Завдяки книзі ви саморозвиваєтеся, збагачуєтеся новими словами. Книги – як вчителі, які вчать. Вони допомагають нам розмовляти, включати фантазію. Прочитавши твір, читачі аналізують і питаються: чому не має продовження, або з автором не погоджуються чи кінцівка мала бути інша. Це означає, що людина розвивається, думає.

Книга – найкращий друг, вона втішить, розсмішить, дасть пораду, поділиться досвідом. Книга не скривдить і не зрадить, з нею так весело та цікаво проводити дозвілля. Без книг людина поступово деградує. З малоосвіченими людьми нема про що говорити. З ними не цікаво. Нещодавно була у лікаря, яка здивувалась, що у нас ще є бібліотеки. Як вона може лікувати, якщо не удосконалює свої знання?

Декому здається, що книги — це лише листки паперу, які можна чим побільше викинути на макулатуру і збагатитися грошима. Вважаю їх дуже обмежиними і бідними. Книги — це культура, яка і визначає людину. Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.

З інтересом читаються автобіографічні книги, або книги, які пишуть діти, друзі, близькі про видатних людей. Це про Ліну Костенко, Василя Симоненка, Марію Приймаченко, Василя Стуса, братів Райти, Теслу безліч театралів, художників… Варта уваги до прочитання книги про Квітку Цісик, Кузьми Скрябіна, Анатолія Солов’яненка, Катерину Білокур. Від перших сторінок поринаєш у 1895 роки, коли трьох маленьких сестер, після декількох днів по смерті матері, батько вивіз коником з бричкою до сиротинця і більше з ними ніколи не зустрінеться. Серед дівчаток була славнозвісна Коко Шанель.

Людина повинна читати книги все своє життя. Дивно і радісно, що наші читачі, з виключенням світла, почали записуватись до бібліотеки частіше.

Книга була є і завжди буде найкращим подарунком бібліотеці. Подарована бібліотеці книга – це радість не лише одній людині. Книги в бібліотеці – це книги-мандрівниці, які мандрують від одного читача до іншого.

Згадаємо і дякуємо нашим дарувальникам. Володимирська міська бібліотека для дорослих щороку на сторінках місцевої газети , напередодні нашого професійного свята, згадує щедрих друзів бібліотеки і шанувальників книг.

Найкращий подарунок для бібліотеки це книга! Ми працюємо серед книг і як усі чекаємо не тільки на нові літературу. Бібліотекарі щиро вдячні всім за подаровані твори, за приємні емоції, за прихильність до нас, за добру справу. Адже книга, завжди знайде свого читача.

Колектив міської бібліотеки завжди пам'ятає своїх благодійників – дарувальників. Серед них почесне місце приділяємо авторам: Людмилі Патлашинській, Миколі Веремчуку, Володимиру Музичуку, Богдану Яновичу, Віталіни Макарик, Оресті Осійчук, братам Капрановим, Володимиру Лису, Надії Гуменюк та багато іншим. Окрема подяка читачам: Андзилевич Ользі, Зборовській Софії, Щурук Юліанні, Луцюк ВІталію, Голячук Аллі, Наумчук Анні та ін.

Завдяки їх щедрості і небайдужості наш бібліотечний фонд збагатився цінними виданнями. Отримані примірники посіли почесне місце на книжкових полицях бібліотеки і вже знайшли свого читача.

Всі автори залишили на книгах теплі побажання бібліотеці і читачам, а якщо книгу дарує сам автор зі своїм автографом, це безцінний подарунок!

Щиро дякуємо всім, хто підтримує традицію дарувати бібліотеці книги на благо читання, читача та інтелекту.

Ваші добрі справи, це вже чергова сторінка історії нашої Володимирської міської бібліотеки для дорослих. Зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки - то любов!

Бібліотекар Тетяна Гілевич

ук

Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi