"ЗБРОЯ МОЯ - ПОСЛУЖИ ВОЯКАМ" - 152 РІЧНИЦЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

2023-02-25

ро

«Зброє моя, послужи воякам!», — писала іменинниця, називаючи своєю наймогутнішою зброєю слово.

25 лютого 2023 року, випадає 152 річниця з дня народження відомої української письменниці Лесі Українки (справжнє ім’я — Лариса Петрівна Косач). Це одна з найвизначніших постатей нашої культури. Попри складну долю мужня жінка знаходила натхнення і створила геніальні поетичні, прозові й публіцистичні твори, а також перекладала світову класику.

Її слова "Я хочу крізь сльози сміятись" є життєвим девізом багатьох українців у наші часи.

Цікаві факти про Лесю Українку

Лариса Петрівна Косач вперше підписалася, як Леся Українка у 1884. Тоді у львівському часописі "Зоря" вийшов друком її вірш "Конвалія". Вважається, що цей псевдонім поетеса взяла від дядькового "Українець". Водночас він також міг використовуватися, як такий собі знак читачам Галичини, що авторка із України. Лесею ж дівчину називали в родині.

Драматичні твори Леся Українка почала писати в 5 років. Вона подарувала нам не тільки літературні шедеври, а й нові слова. Так, наприклад, завдяки ній в українській мові з’явилися "напровесні" та "промінь".

Письменниця знала 9 мов: українську, російську, польську, болгарську, англійську, німецьку, французьку, італійську, давньогрецьку та латину.

У 10-річному віці, внаслідок операції, дві руки та ногу Лесі зафіксували у гіпс. Пальцями ступні вільної ноги юна письменниця навчилася грати на фортепіано. Якби не хвороба, ми б мали в особі Українки ще й видатну композиторку.

Дивовижно, що попри всі феноменальні здібності Лесі, мати вважала її відсталою.

Поетеса уособлює в собі образ сильних, незалежних та діяльних українок, які протистоять труднощам та боряться за свої права.

Її постать продовжує жити в її творчості та ідеях, які вона пропагувала.

Бібліотекарка Тетяна Гілевич

Кiлькiсть переглядiв: 106

Коментарi