ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ - 21 БЕРЕЗНЯ

2023-03-21

гн

Поезіє, красо моя, окрасо, перед тебе чи до тебе жив? Василь Стус

Всесвітній день поезії святкують щорічно 21 березня у багатьох країнах світу. Це свято було встановлено ЮНЕСКО з метою вшанування поетів та просування літературної творчості. «Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу».

Справжня поезія — безсмертна. Кажуть, що поезія — голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Поезія допомагає розуміти іншу людину, так само як і музика, що співпереживається, але вона ще й дає слова для цього розуміння.

Американський поет Карл Сендберг на початку XX сто­ліття писав: «Поезія — це щоденник морської тварини, яка живе на суші і сумує про політ».

Українці є дуже поетичною нацією. Душа наша співуча. Ми чуйні, емоційні і саме тому, не просто говоримо, а співаємо. Український поет XX століття Василь Симоненко висло­вився так: «Поезія — це прекрасна мудрість».

Наші волинські поети, висловлюють ось таку думку про поезію.

Віталіна Макарик: - Я з тих людей, які переконані, що поезія – це насамперед не форма, а сутність. Це вміння поглянути на звичні речі з незвичайного ракурсу, розповісти про буденні явища особливими словами. Поезія – це наче алхімія слів, яка народжує нові образи і нові сенси. Справжня поезія звучить свіжо і влучно. Вона пробуджує емоції і змушує уяву працювати.Думаю, без поезії життя було б значно сірішим, а багато нових ідей просто не з’явилися б на світ

Богдан Янович : - Мені дуже подобається визначення Ліни Костенко: «Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Знаєте, поезія особисто для мене, у наш непростий і меркантильний час в умовах, коли ми всі боремося за виживання є острівцем духовності. Цей острівець робить наше життя кращим, світлішим, надає йому духовного змісту.

Юлія Фінковська, поетеса з Луцька: - Поезія для мене – це те, що дозволяє відчувати себе живою. Відчувати під язиком присмаки фраз і речень. Недописані вірші – як недоношені діти. Я відчуваю, що ще дуже потрібна їм, тому віддаю усю любов і піклування. А потім відпускаю у світ і страшенно тішуся, коли вони знаходять відголос у чиїхось відчуттях і серцях.

Ореста Осійчук: -Поезія змінила все в моєму житті, бо саме вона познайомила мене із собою справжньою, гармонійною і дуже щасливою. Відкраяла простір, в якому тільки красиві кольорові поєднання, шум моря, клекіт птахів і дуже багато сонця. А ще подарувала мені найкращого у світі коханого Муза.

Оксана Саць, поетеса з Луцька. Моя поезія - моя душа. Це мої думки, життя, переживання, таємний куточок мого затишку. Для мене поезія - це ковток повітря, це як кава з шоколадом, який тільки розбавляє смак життя, додає нових кольорів та миті стають яскравішими.

Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Поет Борис Олійник, сказав, що поезія «нас охрестила на людину, піднявши з чотирьох до піднебесь». Де і коли був написаний перший віршований твір?, невідомо. Можливо, це молитва? А можливо, це було перше зізнання в коханні? В Японії вважається, що поезію принесли на землю боги. Існує легенда, що колись веселий бог вітру Сусаноо переміг восьмиголового дракона, врятувавши красуню Кусінаду. Сусаноо одружився з нею і побудував шлюбні покої, а під час будівництва склав перший вірш. Тож не дивно, що японців вважають найпоетичнішою нацією світу — в давнину у Японії існувало ціле Міністерство поезії.

Українці мало чим поступаються японцям. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! У міській бібліотеці для дорослих дуже багато поезій Шевченка, Франка, Лесі Українки, Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, М.Рильського, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та Ігоря Калинця, Ліни Костенко, Драч Іван, О.Олесь, Д.Павличко, В.Симоненка, В.Сосюра, В.Стуса та ін.

Тож запрошуємо всіх бажаючих прийти у бібліотеку і поринути у чарівний світ Поезії.

Бібліотекарка Тетяна Гілевич

Кiлькiсть переглядiв: 108

Коментарi