ДЕНЬ ЄВРОПИ

2023-05-21

/Files/images/robocha_papka/День Європи1.jpg

У 2023-му році Україна вперше за двадцять років долучилась до заходів з нагоди Дня Європи — свята, яке традиційно 9 травня відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті. "Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм", — сказав президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні.

Історія появи свята.

У країнах Євросоюзу День Європи як символ єдності та миру на континенті відзначають 9 травня. Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді "наднаціональної спільноти". Метою такої спільности, за словами французького урядовця, було створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише "не можна було уявити, а й вони були неможливими". У своїй декларації він наголошував, що економічна співпраця допоможе підвищити стандарти життя та стане першим кроком до об’єднаної Європи.

Тому 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу. Доти День Європи відзначали 20 травня, тепер ця дата залишилася лише згадкою.

Україна відзначила День Європи в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

Попри війну, ми дедалі глибше інтегруємось в європейський простір у всіх сферах: політичній, правовій, культурній.

Вже дев'ятий рік поспіль Україна відстоює на полі бою свою незалежність від “руського міра” та своє європейське вільне майбутнє. В його основі – повага до людської гідності, замість культу знецінення людського життя, який розквітає в сучасній росії.

До цієї події бібліотекар юнацького абонементу Віслобокова Леся Василівна оформила виставку «Книги мандрують Європою».

Пропонуємо відвідувачам побачити столиці європейських держав, а також дізнатися багато цікавого про географічні особливості, природу, історію, економіку та культуру країн ЄС.

Книжкова виставка присвячена художнім творам Європи, що здобули визнання у себе на батьківщині і продовжують підкорювати світ. Також представлені книги українських авторів, які нещодавно отримали європейську премію.

Експоновані видання розширюють знання з питань європейської інтеграції та відкривають все різнобарв'я найкращих письменників Європи.

Виставка експонується до 24 травня 2023 року.

Давайте пізнавати Європу разом!

Тетяна Гілевич, бібліотекарка

/Files/images/robocha_papka/День Європи6.jpg/Files/images/robocha_papka/День Європи2.jpg/Files/images/robocha_papka/день європи5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 23

Коментарi