ДЕНЬ ГЕРОЇВ - 23 ТРАВНЯ

2023-05-24

/Files/images/robocha_papka/ДЕНЬ Героїв 23 травня.jpg

Щороку 23 травня в Україні відзначають День Героїв, встановлений на честь українських борців за свободу та незалежність нашої тисячолітньої держави. Свято є символом непоборності української нації та її жаги до вільного життя на рідній землі.

Це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, а також Героїв Небесної Сотні та військовим ЗСУ, які зараз віддають свої життя у повномаштабній російсько-українській війні за свободу України.

Дата 23 травня була вибрана не випадково. Справа у тому, що 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху: Євген Коновалець та Симон Петлюра. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.

На знак пам’яті патріотів України бібліотекар дорослого абонементу підготувала книжкову експозицію: "Навіки слава Україні, слава героям навіки". Хто вони герої? Які вони? Яку ціну платять, виконуючи священний обов'язок? Хто ж вони - реальні та "зіткані" з легенд українські лицарі - саме про це книги представлені до вашої уваги. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Українці – нація героїв. І про це вже знає увесь світ! Світ, для якого плечі українських воїнів стали надійною опорою від сучасного прояву фашизму в найкращих традиціях «руского міра».

Експозиція діятиме до 25 травня.. Запрошуємо до огляду і читання!

Честь і слава тим, хто нині стоїть на рубежах і оберігає наш спокій.

Тетяна Гілевич, бібліотекарка

Кiлькiсть переглядiв: 19

Коментарi