ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ - 23 СЕРПНЯ

2023-08-22

ке

«На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», – йдеться в Указі Президента України від 23.08.2004 № 987/2004.

У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Вважається, що сучасні кольори прапора як державного символу України з'явилися під час правління гетьмана Івана Мазепи, якому шведський король дозволив використовувати в символіці кольори прапора Швеції. Ось чому прапор України схожий на шведський. Під такими прапором Мазепа бився з Петром I у Полтавській битві.

Наш прапор відіграє особливу роль у відсічі, яку дає Україна російській агресії. Воїни, які знаходяться на фронті віддають життя за те, щоб державний прапор майорів над усією Україною. Прапори миготять над звільненими територіями, танках, бойових машинах, над бліндажами. Вони нагадують про обов’язок кожного українця захищати рідну вітчизну. Синьо-жовтий прапор є для наших воїнів оберегом і символом нашої майбутньої перемоги.

Тетяна Гілевич

ке

Кiлькiсть переглядiв: 42

Коментарi