ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

2023-08-25

1

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті загиблих захисників, які полягли в боротьбі за Україну. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу захисників з оточення під Іловайськом, російські орки порушили домовленості «зеленого коридору» і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Саме поля із соняшниками були цим коридором. Таке вбивство значиться, як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.

Війна почалася ще 20 лютого 2014 – із захоплення росією Кримського півострова, вже тоді були перші жертви. Загинули і гинуть до сьогодні за те, щоб бути вільними у своїй незалежній країні.

Історія боротьби з одним і тим же ворогом тягнеться віками. Проходять століття, але агресор незмінний: московія, російська імперія, радянська росія, російська федерація. Тисячі смертей. Орша, Конотоп, Крути, Вапнярка, Гурби, Савур-Могила, Іловайськ, Донецький та Луганський аеропорти, Дебальцеве, Савур-Могила, Зеленопілля…

24 лютого 2022 року відкрилась нова сторінка боротьби українців. Кривавий агресор «повторив» свої злочини Маріуполем, Бучею, Ірпінем, Харковом і тисячами інших міст і сіл нашої країни... Будь-якими способами варвари намагаються знищити наших захисників на усіх напрямках фронту, щоб потім стерти з лиця землі державу Україну.

З метою гідного пошанування героїзму і самопожертви воїнів, полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України, прояву уваги, формування активної громадянської позиції пропонуємо переглянути виставку-інсталяцію «Не згасне Зірка Воїна велична» присвячена Дню пам’яті загиблих захисників України.

Найкращі сини і доньки України продовжують боротьбу ціною життів. Загибель захисників викликає у нас біль і жорстоку ненависть до окупанта.

Не Україна цю війну почала, але Україна її завершить - перемогою.

1

Тетяна Гілевич

Кiлькiсть переглядiв: 49

Коментарi