НОВА КНИГА ВІД МИКОЛИ ВЕРЕМЧУКА: "ВОЛОДИМИР: ВУЛИЦІ ТВОГО МІСТА. ІСТОРІЯ, ЯКА ЗАВЖДИ ПОРУЧ"

2023-09-13

ке

Веремчук М.К. Володимир: вулиці твого міста. Історія, яка завжди поруч: вид. 2-ге, змінене, доп. / Луцьк: Надстир’я, 2023.- 192с.

Нещодавно наша бібліотека отримала в подарунок від Миколи Веремчука – місцевого краєзнавця, дослідника книгу: «Володимир: вулиці твого міста. Історія, яка завжди поруч».

Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною… з цим висловом неможливо не погодитися. Книга – це історична пам’ять…

Висловлюємо величезну вдячність автору за книгу, яка є справжнім путівником, для відвідувачів і гостей. Вона розповість про нові, старі назви вулиць, доповнить ваші знання про багатовікову долю Володимира, про всі злети, падіння та відродження міста.

Безліч людей щодня ходять вулицями свого міста. У кожної людини є найдорожчі місця в житті. Це – рідний дім, сад, вулиця. У ньому незгасні мамині очі, батьківські поради, перше кохання. Все це з дитинства дороге.

«Наше місто можна порівняти з коштовним каменем, у якого багато граней. Нині всім надається можливість ознайомитися з ліричним поглядом на одну із таких граней – архітектурну спадщину минулого Володимир-Волинського». Так починає опис автор церков, соборів, якщо підійдеш до них, то «вловлюєш відлуння урочистих літургій минулих століть».

Так уже сталось, що у різні періоди змінювалися назви вулиць. Після здобуттям Україною незалежності, почали відновлюватися їх історичні назви. З’явилися вулиці, які носять імена борців за Україну, видатних жителів, представників культури України та важливі події, які мусимо пам’ятати. У цьому нам допоможе нова книга у якій є карта-схема міста Володимира, умовні позначення, пам’ятники, пам’ятки історії та культури.

Автор приклав зусилля, щоб було зручно і швидко дізнатись про вулицю. Нам не треба шукати - хто такі? : Андрій Войнаровський, Іван Перлик, Павло Півоваренко, Степан Фуга, Леся Паєвська, Іван Пулюй, Олена Полонська, Людмирська Діва, Іван Ющук, Володимир Андрощук, Юзеф Чехович та ін. Про кожну особистість автор подає біографічну довідку.

На початку книги, вміщені нариси: «Пульсуючі артерії життя», «Знай і люби свою вулицю», історична довідка «І древній і вічно молодий». З яких ви дізнаєтесь всі витоки життя Володимира. «Місто, звеличене в поезії» місцевих поетів Надії Гись, Богдана Яновича.

Від часу заснування міста Володимира – 1035 років. Саме цій величній даті присвячена книга Миколи Веремчука. У книзі на основі архівних, літописних, писемних і усних джерелах автор неодноразово дослідив багатовікову історію міста. «Подумки згадаймо тих, хто заснував місто у ті далекі ІХ-Хст., боронив його від чужинців та розбудовував...»

Надходження книги в бібліотеку це показник вагомості, престижу бібліотеки її місце у суспільному житті.

Микола Климович відома людина нашого міста. Його безкорислива щедрість, хай повернеться йому сторицею - здоров’ям і наснагою для подальшого творення.

Автор книги глибоко переконаний в тому, що ми генетично сильна нація, нескорених, вільних нащадків князівського роду. Український народ не переможний, він згуртувався і впевнений у перемозі.

Тетяна Гілевич

ке

Кiлькiсть переглядiв: 77

Коментарi