ДЕНЬ ЖІНОК В НАУЦІ - 11 ЛЮТОГО

2024-02-11

/Files/images/день жінок.jpg

Починаючи з 2016 року - 11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН задля досягнення повного й рівного доступу жінок і дівчат.

За даними ЮНЕСКО, жінки і дівчата, як і раніше, в науковому середовищі їх менше, ніж чоловіків. В середньому лише 30% науковців в усьому світі – жінки. Дослідження показали, що жінки в областях STEM (наука, технології, інженерія та математика) публікують менше матеріалів, отримують менше грошей за свої дослідження і не досягають у своїй кар’єрі більшого прогресу, ніж чоловіки.

Українки ніколи не відставали в науці. Нам було і є ким пишатись. Нині в Україні жінок у науці 46% — майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі. Наразі Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу. Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше їх у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У технічних науках — 34,1%.

За останні роки все більше молодих жінок обирають технічні спеціальності і шлях в науці, про розробки жінок-вчених почали розповідати в усьому світі.

Безліч українок змінили і продовжують змінювати світ науки, щоб показати: дівчата можуть усе.

Одні з видатних українок є: Наталія Полонська-Василенко – історикиня, Валентина Радзимовська – професорка, докторка медичних і фізіологічних наук, Елла Лібанова – економістка, Ніна Вірченко – математикиня, Наталія Виноград – епідеміологиня, Нана Войтенко – біологиня, Ольга Броварець – біофізикиня та багато інших.

Якщо ви – дівчина, жінка, неважливо скільки вам років, і ваше серце лежить до науки – не бійтеся. Йдіть туди сміливо. Адже ніщо не зупинить жінку, яка готова працювати і робити наукові відкриття!

Тетяна Гілевич

Кiлькiсть переглядiв: 69

Коментарi