БІБЛІОТЕКА СТАЛА ВОЛОНТЕРСЬКИМ ОСЕРЕДКОМ

2024-03-08

не

Наша бібліотека не тільки зручний, комфортний інформаційний центр з безкоштовним інтернетом, новими книгами, а ще й має багато ресурсів для дозвілля усієї родини. Це установа де спілкуються з друзями за чашкою кави чи чаю, проходять зустрічі ділові та особисті.

Постійно записуються внутрішньо переміщені особи. Прийшла до нас цікава людина, родом із Нової Каховки, - Людмила Миколаївна. Почули із її уст, як, у наслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, Каховка покрилася водою. Були затопленіі не тільки житлові будинки, а й зоопарк, літній театр, кафе, пам’ятник Т. Шевченку, дитячі майданчики та інше.

Майже усі нові мешканці хочуть та стараються вивчати і розмовляти українською мовою, беруть із собою книги різноманітних авторів.

У нас традиційно проходять заняття із психологинею, книжкового клубу, майстер-класи, екскурсії, презентуються виставки.

У неділю, вже шість років поспіль, діє клуб вихідного дня з логічної настільної гри «Рathfinder», у якій шукають короткий шлях у непрохідному лабіринті подій.

Щодня діти різного віку, під час відпочинку, можуть сісти за дитячі настільні ігри, також шахи, шашки та нарди.

Раніше говорили: «в бібліотеці має бути тихо», тому що писали реферати. Нині готуються різні проєкти, робота чи відпочинок за комп'ютером.

Тому в бібліотеці не може бути тихо.

Бібліотека з початком великої війни стала волонтерським хабом. Щоп’ятниці у нас людно і гучно. Бібліотекарі допомагають вибрати книги, в’яжуть з усіма майстринями «Солодкої п’ятниці». Готують чай, заздалегідь випікають смаколики. І майстрині допомагають у цьому – справжні господині. Олена Юровникова знову здивувала. Подарувала для бібліотечного колективу живі квіти, які сама зуміла виростити.

Діти постійно приносять до бібліотеки малюнки для захисників.

За тиждень майстрині зв’язали 28 пар шкарпеток. Можна готувати посилку для відправки на передову та шпиталі.

Новенька наша майстриня Зоя Михайлівна з Донецької обл. запропонувала в’язати гачком деякі вироби. Її онук, який знаходиться у гарячій точці фронту, переслав через кур’єра корзинку з першими весняними квітами.

Ще одна новина. Іванка Захарда (старшокласниця ліцею №5 ім. Кориневського) в Норвегії знову збирає нитки. Ми побачили вперше її на фото.

Тіна-Хрестина з Харкова, у якої батько загинув на війні, привітала нас усіх із святом. Розповіла гарний вірш і похвалилась своїм подарунком - лялькою.

Нарешті весна вступає у свої права, з кожним днем пригріває сонце. У лісах справні господарі шукають березові гаї, щоб оживитися і запастись цілющим соком.

У нас у бібліотеці оновилося вікно. Мавка із книжки «Мавка. Лісова пісня» заглядає і зустрічає своїм поглядом маленьких та дорослих. Вона з’явилась у день народження неповторної Лесі Українки. Книга на англійській мові, малюнки із мультфільму, який став шаленим у кількості перегляду багатьох країн. Основою для сюжету цього фільму стала написана у 1911 році драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня». Над його створенням працювали протягом семи років. Розробники переробили «Лісову пісню» для сучасного сімейного перегляду. Порушили актуальні на сьогоднішній час теми – війни та миру, екологія. Також, автори сюжету відійшли від оригіналу твору і зробили щасливий фінал.

З приходом тепла, у чоловіків є знову нагода привітати жінок. Справжні героїні, які захищають рідну землю і борються за волю і незалежність України, на фронті і в тилу, волонтерять, лікують і рятують життя.

І наша бібліотека, як волонтерський осередок, підтримує тих, хто боронить Україну.

Тетяна Гілевич

ваневаненеваневаненененененева

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi