ТЕМА ТИЖНЯ ПОЕЗІЇ 2024 - ДІМ

2024-03-23

пр

На протязі дня продовжили читати вірші, які припали до душі. Символ тижня поезії - Дім. Для кожного дім – це фортеця, замок, відпочинок, затишок. Відрізняється дім, який був до війни і під час війни. У когось у домі не вистачає усіх - загинули, або померли. Але стіни дому пам’ятають, хто у ньому жив.

Наша бібліотека складається із корінних і тимчасових жителів. Але, тимчасові мешканці (ВПО) можуть стати нашими володимирчанами назавжди. Тому, що більшість з них не мають дому. У їхній дім попали ракети, дрони, снаряди. Такі «доброзичливі» терористи - без роду і без племені, знищують українську націю та їх домівки. У агресорів не було дому, який пахне хлібом і батьківськими натрудженими руками. Тому, вони не люди, а потвори на двох ногах, яким не шкода розвалити чужий дім.

Нескорений патріот Тарас Шевченко у своїх віршах вірив у повалення царського режиму і закликав « борітеся, поборете».

Поезія Тараса Шевченка сьогодні актуальна, як ніколи, адже Україна в умовах війни з росією знову змушена виборювати свою свободу і незалежність. Долучились до Національного читання сім’я Віслобокових. Роман Юрійович прочитав «дружнєє посланіє» Шевченка «МЕРТВИМ, І ЖИВИМ, І НЕНАРОЖДЕННИМ ЗЕМЛЯКАМ МОЇМ В УКРАЙНІ І НЕ В УКРАЇНІ».

Декламував свій улюблений твір Кобзаря - Дмитро Віслобоков: «Мені однаково, чи буду…» ... Та не однаково мені,. Як Україну злії люди. Присплять, лукаві, і в огні..."

Пророк думав за те, чи буде молитися за Україну майбутній син. Так, він молиться і воює нині.

Книжкова виставка «Поезія - скарб усіх віків» доповнилась поетичними шедеврами місцевих майстрів слова.

Наш древній Володимир завжди пишався талановитими особами. Їхні ряди примножують: Тетяна Адамович, Надія Гись, Тетяна Гричук, Євдокія Дудко, Марія Зарубко, Андрій Кондратюк, Анатолій Махонюк, Людмила Патлашинська, Тетяна Птаха, Анатолій Ситник, Сергій Шишкін, Богдан Янович та ін. Тема дому, любові, рідної землі стали провідною у їхній творчості.

Сьогодні – п’ятниця 22 березня! Майстрині творчого колективу «Солодка п’ятниця» за тиждень зв’язали 19 пар шкарпеток. Познайомилися заочно із поетами і поетесами Володимира, а особливо із унікальною родиною Махонюків. Подивились альбоми вишитих робіт сестер-близнюків Світлани та Галини, послухали поезію Анатолія. Вони усі пішли у засвіти. Кожен з них залишив свій життєвий слід вишитим рушником і поетичним словом.

Тетяна Гілевич

прпрпрпрпрпр

Кiлькiсть переглядiв: 55

Коментарi