• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Годину спілкування «Міська бібліотека та уподобання українських читачів за роки Незалежності України»

Годину спілкування «Міська бібліотека та уподобання українських читачів за роки Незалежності України»

2016-08-22

/Files/images/IMG_2335.JPG

Бібліотека разом з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором кримінальної поліції у справах дітей, міськрайоним відділом кримінально - виконавчої інспекції 19 серпня провели годину спілкування «Міська бібліотека та уподобання українських читачів за роки Незалежності України» для неповнолітніх, які перебувають на обліку. Мета заходу : формування у молоді громадянських якостей , національної свідомості, виховання любові та поваги до рідної землі, держави, мови, звичаїв і традицій нашого народу, ознайомлення із якісною сучасною українською літературою, проведення профілактичної роботи з неповнолітніми-правопорушниками./Files/images/IMG_2336.JPG

Мета заходу : формування у молоді громадянських якостей , національної свідомості, виховання любові та поваги до рідної землі, держави, мови, звичаїв і традицій нашого народу, ознайомлення із якісною сучасною українською літературою, проведення профілактичної роботи з неповнолітніми-правопорушниками.Завідувач бібліотекою розповіла, як за роки Незалежності змінювались смаки користувачів , які роки були для бібліотеки «урожайними» на нові видання і коли користувачі отримали безкоштовний доступ до Всесвітньої мережі Інтернет , звернула увагу на твори сучасних українських письменників, яких варто знати та читати.

Любко Дереш

Це, напевно, один із найзагадковіших та найекзотичніших письменників України.

Свою першу книгу він написав ще у 15. За що його називають "феноменом української літератури".Творчість Дереша змушує людину думати, усвідомлювати себе, усвідомлювати світ, себе в ньому.

Його книги важко назвати випадковими, а відокремити читача від автора майже неможливо. Радимо прочитати: синайський цикл "Миротворець", "Остання любов Асури Махараджа", "Пісні про любов та вічність".

Сергій Жадан

Естетика книг та їх демократичне наповнення свідчать про відвертого та щирого письменника.

Мова пересипана гострим слівцем, але хто власне заперечить, що такою є вся українська мова сучасності.У його книгах – портрет українців: не зафотошоплений, брудний, чесний та до непристойності відвертий.

Радимо прочитати:проза – "Месопотамія", "Ворошиловоград", "Біґ Мак", "Гімн демократичної молоді", "Anarchy in the UKR", поезія – "Життя Марії", "Вогнепальні й ножові", "Ефіопія". Також радимо прослухати спільний музичний альбом із "Собаками в космосі": "Бийся за неї".

Тарас Прохасько

Він уникає гучних публік, проте залишається одним із найцікавіших письменників сучасності.

Його проза на фоні інших сучасних творів вирізняється особливою стилістикою: він порівнює людину із рослинами, прикрашає свої сюжети фактами із автобіографії, що придає особливої відвертості та чуттєвості.

Автор вважає, що головна відповідальність письменника – це фікції. А його творчість є фікцією реальності, тої дійсності, яку він бачить навколо себе.

Радимо прочитати:"Лексикон таємних знань", "Про Франківськ", "БотакЄ", "непрОсті", "Спалене літо".

Юрій Андрухович

Його вважають живим класиком "актуальної" української літератури.

Творчість Андруховича чи не найкращий приклад постмодернізму в українській літературі. У своїх романах він використовує прийом "текст у тексті", тобто інтертекстуальність.

Традиційні образи та сюжети автор глибоко переосмислює, змінюючи акценти.

Саме він увів в українську літературу карнавальну прозу, яка сьогодні користується неабиякою популярністю.

У його текстах відсутні канони, що дозволяє передати множинність поглядів на світ, абсурдність сучасного існування та ірреальності буття.

Радимо прочитати:"Московіада", "Рекреації", "Листи в Україну. Вибране", "Тут похований Фантомас".

Люко Дашвар

За кількісними показниками, вона мало чи не найуспішніша українська письменниця. Її книги продаються небаченими накладами в Україні.

Роман "Молоко з кров'ю", для прикладу, розійшовся накладом у 100 тисяч примірників.

Радимо прочитати:"На запах м'яса", трилогія "Биті Є", "Мати все", "Рай.Центр".

Ірен Роздобудько

Авторка не припиняє дивувати свого читача своєю різноманітністю та ерудованістю.

Письменниця сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями.

За роки роботи їй вдалося вибудувати власну концепцію пера, яку вона називає "життєво-творчою".

Радимо прочитати:"Гудзик", "ЛСД", "Ескорту смерть", "Дві хвилини правди".

Василь Шкляр

Цього письменники критики називають "батьком українського бестселера".

Годі й шукати негативних відгуків про його творчість. Проте найбільший резонанс серед українських критиків викликав його роман "Залишенець. Чорний ворон", який було видано у 2009 року.

Цей твір яскраво висвітлює трагічні сторінки історії нашої держави – повстанську боротьбу народу проти жорсткої влади окупантів у 20-х роках XX сторіччя. Роман дуже неоднозначний, проте заслуговує на прочитання.

Радимо прочитати:"Залишенець. Чорний ворон", «Маруся", "Елементал".

Кiлькiсть переглядiв: 476

Коментарi